Akik ellopták a Holdat
Orosz mű magyar hangjáték-változata
Színlap
Bemutató: 1959. augusztus 11 15:10 Kossuth
Ifjúsági rádiójáték.
Makucsinszky könyvéből írta Liszkai Tamás
Rendezte: László Endre
Szereposztás: Mesélő- Kiss Ilona, Gyurka- Komlós Juci, Hurka- Rákosi Mária, édesanyjuk- Szentpál Mónika, Vihar hanja- Horváth Jenő, Kígyók- Tarnai Margit és Holló Eszter, anyó- Pázmán Ferencn, Városlakó- Szabó Ernő, Ifjú- Rozsos István, Udvarmester- Kibédi Ervin, Mortadella- Apáti Imre, egy hang- Lázár Gida, követ- Márki Géza, kislány- Vörösmarty Lili, őr- Pánczél Pál, Aranyember- Ascher Oszkár, Óriás- Gál János.
Forrás: Rádió- és Televízió Újság; Kiegészítésként Magyar Rádió műsorboríték vagy a hangjáték konferálása
| Szerző: | |
|---|---|
| Rendező: | |
| Dramaturg: | |
| Színészek: (16 fő, átl. 47 év) | |
Ascher Oszkár (62)Állami Faluszínház (Budapest)Irodalmi Színpad |
| Bemutató dátuma | 1959. augusztus 11. |
|---|---|
| Régió | Magyarország (közrádió) |
| Hangfelvételt készítő rádió/műhely neve |
Magyar Rádió |
Létrehozva: 2021. 09. 29.; Revíziók: 2024. 04. 05.
A bemutató idején az intézmény neve: Magyar Rádió és Televízió (MRT)
Ekkor a rádió és osztályainak irányítói:
- Elnök: Gács László (1958-1962);
- Dramaturgia főrendező: Cserés Miklós (1958-1981) | Bozó László (1959); Forrás
Az adatokban ellentmondások előfordulhatnak a források bizonytalansága miatt.








