Sásdi Sándor

Árnyék

Magyar hangjáték

55 perc

1958. szeptember 01.

(Legalább 1 ismétlés. Műsoron tartva 1 éven át)

Magyar Rádió

Színlap

Írta: Sásdi Sándor

Rendezte: Dr. Cserés Miklós

Szereposztás:

Derhány György- Ladányi Ferenc

Kopácsi kocsmáros – Maklári Zoltán

Kopácsiné – Komlós Juci

Vazul kovács- -Horváth Pál

Ifj. Latinák – Szatmári István

Id Latinák – Baló Elemér

Id. Latinákné – Vass irma

Amri – horváth Júlia

Magdi- – Szemes Mari

Bíró – Deák Sándor

55 perc
1958. szept. 1. Kossuth 20:20 (55 perc)

Ismétlés:

1959. ápr. 29. Petőfi 16:02

Forrás: Rádió- és Televízió Újság; Kiegészítésként Magyar Rádió műsorboríték vagy a hangjáték konferálása

Játékidő 55 perc
Bemutató dátuma 1958. szeptember 01.
Bemutató médium Kossuth
Régió Magyarország (közrádió)
Hangfelvételt készítő rádió/műhely neve Magyar Rádió

A bemutató idején az intézmény neve: Magyar Rádió és Televízió (MRT)

Ekkor a rádió és osztályainak irányítói:

  • Elnök: Gács László (1958-1962) | Benke Valéria (1957-1958);
  • Dramaturgia főrendező: Cserés Miklós (1958-1981);

Az adatokban ellentmondások előfordulhatnak a források bizonytalansága miatt.