Várhalmi Gergely

Ki énekli a „Pavarettit”?

Magyar hangjáték

1996. szeptember 01.

Magyar Rádió

Színlap

1996.09.01., Kossuth 21:05-21:49

rádiókomédia

Írta: Várhalmi Gergely

Rendező: Kőváry Katalin

Szereposztás:

Színházigazgató: Bodrogi Gyula

Karmester: Ternyák Zoltán

Gyurika, korrepetitor: Kézdy György

Csilluka: Pogány Judit

Béla bácsi, énekes: Bessenyei Ferenc

Titkárnő: Csákányi Eszter

Portás bácsi: Horváth József

Szopránok: Nemessányi Éva és Szegedi Dóra

Tenorok: Bot Gábor, Nógrádi Gergely, Ocsovai János

Bariton: Fellegi Balázs.

Zongorán km.: Nagy Árpád.

A hangfelvételt Fényes Péter és Diósi Sarolta készítette.

Zenei munkatárs: Horkai Rózsa

Dramaturg: Mesterházi Márton

Mesterházi Márton: Ki énekli a „Pavarettit”?, Rádió és Televízió Újság, 35. szám, 1996.aug.26.-szept.1., 5.o.

Forrás: Rádió- és Televízió Újság; Kiegészítésként Magyar Rádió műsorboríték vagy a hangjáték konferálása; További forrás a Magyar Rádió Irodalmi Osztályának ún. "Skontró" adatai

Szerző:
Rendező:
Dramaturg:
Színészek: (7 fő, átl. 57 év)
Zenei szerkesztő:
Zenei közreműködő:
Technikai munkatárs:
Bemutató dátuma 1996. szeptember 01.
Régió Magyarország (közrádió)
Hangfelvételt készítő rádió/műhely neve Magyar Rádió

A bemutató idején az intézmény neve: Magyar Rádió (MR)

Ekkor a rádió és osztályainak irányítói:

  • Elnök: Szirányi János (1994-1996) | Hajdú István (1996-2000);
  • Dramaturgia főrendező: Varsányi Anikó (1994-2002);
  • Gyerekosztály / Gyermekstúdió: Varsányi Anikó (1978-1999);

Az adatokban ellentmondások előfordulhatnak a források bizonytalansága miatt.