Csizmarek Mátyás

Kecskés tanár úr

Magyar hangjáték

1959. május 18.

Magyar Rádió

Korabeli ajánló

A rádiójáték a nyugdíjasról szól, aki beleszokva a munkásélet ritmusába, telve hivatásszeretettel és felelősségérzettel, a jövő nemzedék sorsa iránt, úgy érzi hogy –büntetés a pihenő. Kecskés tanár úr, aki állandóan panaszkodik tanítványaira akik haszontalanok és mekegnek a háta mögött, nem tud belenyugodni hogy eljárt felette az idő és nem nyugalom számára a nyugalom sem, míg meg nem teremti a maga külön kis iskoláját.

Színlap

1959.május 18. 20:30 Kossuth

1959. július 10. 18:00 Petőfi

Írta: Csizmarek Mátyás

Rendezte: Vadász Gyula

Szereposztásból:
Kecskés János, tanár- Szabó Ernő
Kecskésné- Lodomerszky M.
Bokor, iskolaigazgató- Pándy Lajos
Sityi- Csorba László
Botár- Balázs Péter
Nokedli-Kis Imre
Lógós- Varsányi Ákos

Forrás: Rádió- és Televízió Újság; Kiegészítésként Magyar Rádió műsorboríték vagy a hangjáték konferálása

Szerző:
Rendező:
Színészek: (4 fő, átl. 37 év)
Kézi besorolás AI kategorizálás
Bemutató dátuma 1959. május 18.
Régió Magyarország (közrádió)
Hangfelvételt készítő rádió/műhely neve Magyar Rádió

A bemutató idején az intézmény neve: Magyar Rádió és Televízió (MRT)

Ekkor a rádió és osztályainak irányítói:

  • Elnök: Gács László (1958-1962);
  • Dramaturgia főrendező: Cserés Miklós (1958-1981) | Bozó László (1959); Forrás

Az adatokban ellentmondások előfordulhatnak a források bizonytalansága miatt.