Kántor Zsuzsa

A szemlélődés kora

Magyar hangjáték

55 perc

1967. november 19.

Magyar Rádió

Korabeli ajánló

”…Tóniból a véletlen ünnepi szónokot csinál. Eközben „dobja be a köztudatba”, hogy rosszul van berendezve az élet. Először a munka, azután a nyugdíj? – szerinte fordítva kellene kezdeni. A nyugdíjas-korral, avagy – miután így szebben hangzik – a szemlélődés korával, s azután, úgy a harmincon felül jöjjön a munka. Addig pedig tartson el az állam a „szemlélődési alapból”… A tréfának, vagányságnak szánt ötlet – megvalósul. Beköszönt a szemlélődés kora. AZ igazi aranykor. Vagy talán nem is annyira az? Az Ifjúsági Rádió Vidám Színpadának bemutatójából ez is kiderül. ”

Színlap

1967. november 19. 8:35, Kossuth
Komédia.
Írta: Kántor Zsuzsa
Szereposztás:
Tóni – Fülöp Zsigmond
Bőrhering – Verebély Iván
Malac – Harkányi Endre
Marika – Gyurkovics Zsuzsa
Nagypapa – Bilicsi Tivadar
Kemenes – Szatmári István
Dizőz – Farkas Gabi
Rikkancs – Zana József
Szerkesztő: Padisák Mihály
Zenéjét összeállította: Kárpáti Dezső
A dalbetéteket Ullmann Ottó szerezte
Rendező: Horváth Tibor
55 perc
„…Tóniból a véletlen ünnepi szónokot csinál. Eközben „dobja be a köztudatba”, hogy rosszul van berendezve az élet. Először a munka, azután a nyugdíj? – szerinte fordítva kellene kezdeni. A nyugdíjas-korral, avagy – miután így szebben hangzik – a szemlélődés korával, s azután, úgy a harmincon felül jöjjön a munka. Addig pedig tartson el az állam a „szemlélődési alapból”… A tréfának, vagányságnak szánt ötlet – megvalósul. Beköszönt a szemlélődés kora. AZ igazi aranykor. Vagy talán nem is annyira az? Az Ifjúsági Rádió Vidám Színpadának bemutatójából ez is kiderül.

Forrás: Rádió- és Televízió Újság; Kiegészítésként Magyar Rádió műsorboríték vagy a hangjáték konferálása

Szerző:
Rendező:
Színészek: (7 fő, átl. 40 év)
Szerkesztő:
Zenei szerkesztő:
Technikai munkatárs:
Kézi besorolás AI kategorizálás
Játékidő 55 perc
Bemutató dátuma 1967. november 19.
Régió Magyarország (közrádió)
Hangfelvételt készítő rádió/műhely neve Magyar Rádió

A bemutató idején az intézmény neve: Magyar Rádió és Televízió (MRT)

Ekkor a rádió és osztályainak irányítói:

  • Elnök: Tömpe István (1962-1974);
  • Dramaturgia főrendező: Cserés Miklós (1958-1981);
  • Falurádió: Simon Ferenc (1967-1988);
  • Irodalmi Főosztály: Zentai János (1963-1973);
  • Szórakoztató Osztály: Bozó László (1967-1968);

Az adatokban ellentmondások előfordulhatnak a források bizonytalansága miatt.