Goda Sándor

A két csacsi

Magyar hangjáték

50 perc

1959. október 01.

(Legalább 2 ismétlés. Műsoron tartva 38 éven át)

Adaptáció

Magyar Rádió

Színlap

A két csacsi

„Rádiójáték”

Goda Sándor elbeszéléseiből írta: Székely Júlia
Zenéjét szerezte: Kovács György
Rendezte: Varga Géza

Szereplők: Leimli Boldizsárné: Sennyei Vera
Férje: Gál Sándor
Boronka bácsi: Pécsi Sándor

Gajnácska Ödön – Keleti
László, A felesége – Soltész Annie,
Pálinkás – Deák Sándor, Állatvédő –
Kemény László

1959. október 1.

1960. március 13. 18:10

50p

75 éve született Pécsi Sándor 1997. márc. 18.

Forrás: Rádió- és Televízió Újság; Kiegészítésként Magyar Rádió műsorboríték vagy a hangjáték konferálása

Szerző:
Rendező:
Rádióra alkalmazó:
Színészek: (6 fő, átl. 51 év)
Zeneszerző:
Játékidő 50 perc
Bemutató dátuma 1959. október 01.
Rádiós műfaji besorolás Adaptáció
Régió Magyarország (közrádió)
Hangfelvételt készítő rádió/műhely neve Magyar Rádió
Forrásmű típusa Novella, elbeszélés

A bemutató idején az intézmény neve: Magyar Rádió és Televízió (MRT)

Ekkor a rádió és osztályainak irányítói:

  • Elnök: Gács László (1958-1962);
  • Dramaturgia főrendező: Cserés Miklós (1958-1981) | Bozó László (1959); Forrás

Az adatokban ellentmondások előfordulhatnak a források bizonytalansága miatt.